![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgqW3hQxShj0SyXPWCvwR-ExtARy29sCo7AHCzRRQ_xFlqk6ZDd-h9u2YjS3IH3fZe24lRiQGRJY0rabWAzOxsx4v54NmLFlUsm6yOW7vmuWNYeBEqaEmM-VqF7XwvMya2qDMx5UyGG-lQ/s640/trendscontrol.jpg)
#Sammydress #Ddsllgirls
As seen at NYFW catwalks, this season is going to be one of the brightest... thanx to shiny metallic fabrics! I believe that this Zara skirt, either in gold or silver shade, could be named a "musthave" item to create a trendy look. This time I pared it with oversized sweatshirt from Sammydress eshop and a statement bag made in Latvia by creative brand DDSLLGirls (explore here).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiddwfQ9FzS47qCrpwaiqkS78IwvohkptcJOwA1EeCAlVQlSYh62BlTCvDWwjsH72i2yJ6Nz2Ij5XIHOLhZFr-64Nif0NvOhCZDPQkdOZBcWp71YMS2SsrlXXxJdciQj8-um6t2is_pJ24/s640/liaigam.jpg)
В новом сезоне за яркость и блеск отвечают металлические материалы, внедренные дизайнерами по всему миру. Одной из самых запоминающихся, а также незаменимых вещей в осенне-зимнем гардеробе становится юбка-плиссе бренда Zara (за альтернативой подороже можно обратиться в Michael Kors). Я приобрела юбку в золотом цвете (есть и в серебряном!) и ношу ее с объемными свитшотами, трансформирующими образ в спортивный и молодежный. Новая сумочка прямиком из Латвии, от молодого бренда DDSLLGirls (смотри ТУТ) удачно подойдет как к такому повседневному, так и более вечернему наряду, задорно поблескивая металлической цепью и бахромой.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjdjFDS6ldQC7qUyGoBTrmVAAkwMKN3nmP_OoNovUfhp1dZNw33OcTfaY8NDcQ9YIDpYrzZTcMJDA59g67tuMqrQM2jpmwCS5CAQEAUy5CX9Gu_5RWEYTUpamEjMhwxi8hEnPwa5QEGVNk/s640/ddsllgirls.jpg)
Φέτος τα μεταλλικά υφάσματα θα τα φορέσουμε κάθε μέρα και όλη μέρα, αφού έγιναν hot τάση της σεζόν Φθινόπωρο-Χειμώνας 2016'17. Ένα από τα βασικά #musthave της γκαρνταρόμπας σου είναι η χρυσή φούστα Zara (βγαίνει και σε ασυμή): την είδαμε σε όλα τα streetstyle reports, φορεμένη με διαφορετικούς τρόπους. Εγώ προτείνω το παιχνιδιάρικο sport chic: ένα ποιο κλασικό και φιλικό κομμάτι, όπως η πλισέ φούστα, συνδυάζεται με άνετο sweatshirt σε φαρδιά γραμμή. Μην αποφεύγεις και τα αξεσουάρ με μεταλλικές λεπτομέρειες. Για παράδειγμα η καινούργια μου τσάντα ήρθε απευθείας από την Λιθουανία, από τους σχεδιαστές DDSLLGirls (βρες τους ΕΔΩ) και χάρισε έξτρα λάμση σε όλη την εμφάνιση μου με την μεταλλική αλυσίδα και κρόσσια.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhIpcc-qQQkF0F8HIwqX7YB3qBYdux6ZonRTiIxh8zByCxNGA4w8NkV7ZoATYgvbJS5UWd96lVK4IBx64wosCHOSkSu_hY7joMANr6jJJMh35GsKS365unnn88WNEmtq6auquIfVA6UYyo/s640/sammydress.jpg)
WEARING
Sammydress sweatshirt (shop)
Sammydress choker (shop)
DDSLLGirls bag (shop)
Zara skirt (shop)
Zara shoes (find here)
Givenchy sunglasses via Optical Papadiamantopoulos (find here)
Post a Comment